piątek, 21 lutego 2014

Pomysły na samodzielnie wykonane opakowanie prezentu

Niedawno znajomy poprosił mnie o rady i pomysły, jak można samodzielnie zrobić jakieś ciekawe, nieszablonowe opakowanie na prezent. Zainspirowało mnie to do napisania kilku słów na ten temat. Poszperałam w sieci, pokombinowałam...

Nietrudno zauważyć, że dziś coraz więcej osób zwraca uwagę nie tylko na znajdujący się w opakowaniu prezent, ale także na jego oprawę. I to właśnie ona pomoże dodać uroku nawet skromnemu prezentowi i sprawi, że obdarowany poczuje się naprawdę wyjątkowo. My natomiast pokażemy w ten sposób nasze zaangażowanie. Nic tak nie cieszy obdarowywanych, jak włożenie serca i energii w przygotowanie czegoś specjalnie dla nich. Warto więc postarać się o samodzielne zapakowanie prezentów dla bliskich.

Bądźmy kreatywni! 

Prezenty dajemy bliskim na urodziny, imieniny czy też na gwiazdkę. I chociaż w obecnym zabieganym świecie trudno nam jest znaleźć czas dla bliskich, postarajmy się zrekompensować im to własnoręcznie zapakowanymi prezentami.


Dzięki pomysłowemu i oryginalnemu opakowaniu nawet przewidywalny i banalny prezent może obdarowanego niezmiernie zaskoczyć. A szczególnie doceniona zostanie przy tym nasza inwencja twórcza i wkład pracy. Elementy, które mogą się nam przydać przy własnej produkcji opakowania to: wszelkiego rodzaju papiery (również gazety i szary papier pakowy), torebki papierowe, wstążki, tasiemki, sznurki, guziki, serwetki, małe bombki, naklejki, a nawet elementy naturalne, takie jak muszelki, piórka, szyszki, suszone plastry pomarańczy, cytryn i mandarynek lub też aromatyczne laski cynamonu. Wskazane są również spersonalizowane bileciki z imieniem, wierszykiem lub aforyzmem skierowanym do adresata prezentu. Poza tym obecnie kreatywne wykorzystywanie przedmiotów, które zalegają od lat w szufladach, jest wyjątkowo modne.

Szary papier i stempelek 

Obecnie w sklepach z artykułami papierniczymi oraz do scrapbookingu można kupić ozdobne stempelki z różnymi motywami. Można taki stempelek odcisnąć kilka razy na zwykłym szarym papierze i stworzyć w ten sposób własny papier do prezentów. Na górze opakowania możemy przykleić kokardę lub kwiatek, wykonany z papieru, bibuły, albo nawet z… filtrów do kawy!

Nieśmiertelna gazeta 

Nie tylko miłośnicy recyklingu uśmiechną się na widok prezentów opakowanych w… gazetę! Co będzie nam potrzebne? Codzienna gazeta, nożyczki, taśma klejąca i sznurek lub tasiemka i ewentualnie papier pakowy. Możemy wykorzystać gazetę w roli papieru prezentowego, a następnie przewiązać kolorowym sznurkiem lub wstążką, czy też okręcić kolorową ozdobna taśmą klejącą. Całość natomiast zwieńczamy kokardą oraz spersonalizowanym bilecikiem.

Z gazety możemy zrobić też torebkę na prezent. Dodatkową jej zaletą będzie dopasowanie je rozmiaru do wielkości podarunku, który się w niej znajdzie. Ponieważ papier gazety jest cienki i może się łatwo podrzeć, dla wzmocnienia weźmy papier pakowy. Z gazety i szarego papieru wycinamy po jednym prostokącie i sklejamy jeden z drugim. Następnie składamy i sklejamy tak, aby gazeta była na zewnątrz, a papier wewnątrz. Na końcu wycinamy otwory, przez które przewleczemy uchwyty ze sznurka.


Scrapbooking, patchwork, misz-masz… 

Opakowany w zwykły papier prezent może stać się bazą dla naszych artystycznych kreacji. Jeśli mamy pod ręką wspomniane wcześnie elementy, takie jak guziki, serwetki, sznurki, koronki i co tylko przyjdzie nam jeszcze do głowy, możemy zaszaleć z ozdabianiem. Przywiążmy do tasiemki i kokardy małe kolorowe bombeczki, przyklejmy jakiś obrazek, grafikę o ozdóbmy kolorowymi guzikami. Przyczepmy papierowe kwiatki… Dajmy się ponieść fantazji! Osoba obdarowana z pewnością to doceni.

Bazy do ozdabiania

Możemy zrobić opakowanie własnoręcznie lub też samodzielnie ozdobić gotowe już opakowanie. W sprzedaży dostępne są estetyczne jednokolorowe pudełeczka, tekturowe torebki i tuby idealne do takich twórczych poczynań. Można je ozdabiać na różne sposoby: malować, obklejać, okręcać wstążkami i koronkami... Wszystkie chwyty dozwolone!


Opakowania widoczne na zdjęciu powyżej, które dają ogromne pole do popisu, można kupić na http://www.rajapack.pl/ :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz