czwartek, 7 marca 2013

Jeżowcowy naszyjnik

Na stronie Kreatywny Kufer pojawiło się kolejne wyzwanie wyzwanie, tym razem - Grecja.Postanowiłam stworzyć coś specjalnie na tę okazję. Trzeba było pomyśleć...

W Grecji byłam, a dokładnie w Galaxidi... Z czym mi się kojarzy? Błękit nieba, morze, jasne mury... Pomarańczowy piasek... tak, był  tam pomarańczowy piasek... Ale wróćmy do morza - muszelki, sporo ich nazbierałam. I jeżowce! Muszle jeżowców! To jest to! Oryginalne muszelki jeżowców z Zatoki Korynckiej!

I tak oto powstała moja praca na greckie wyzwanie Kreatywnego Kufra: naszyjnik na zielonym sznurku, z koralików czarnych i w kolorze antycznego złota (antyczne złoto też do Grecji pasuje), z zielonym jeżowcem w punkcie centralnym.No to zgłaszam! :)
Wyzwanie Tematycznie - Podróże: Grecja

P.S. Gdy zbierałam te muszelki jeżowców na plaży Zatoki Korynckiej, nawet nie myślałam, że staną się częścią mojej biżuterii :)

... a później powstały też jeżowcowe kolczyki do kompletu.

4 komentarze:

 1. Pomysł rewelacyjny;)Pięknie wygląda ten naszyjnik,więc masz bardzo duże szanse na wygraną;)Tego Ci życzę;)A w taką pogodę miło jest wrócić myślami do słonecznej i ciepłej Grecji;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję :) Zarówno za pochwałę, jak i życzenia wygranej :) Zobaczymy. Broszka nie miała ostatnio szczęścia, ale może będą je miały jeżowce :)

   Usuń
 2. Tylko niestety jeżowce są bardzooo kruche...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety. Dlatego nie próbowałam zrobić bransoletki, tylko właśnie naszyjnik i kolczyki, w których jeżowce będą "bezpieczniejsze" :)

   Usuń