wtorek, 26 marca 2013

Jak samodzielnie zrobić ozdobne opakowanie na prezent?

Gdy zamierzamy wręczyć komuś prezent, musimy pomyśleć również o opakowaniu. Oczywiście najłatwiejszym rozwiązaniem jest zakup gotowej kolorowej torebki papierowej lub ozdobnego papieru do pakowania prezentów. Ale nie każdy z nas na tym poprzestaje. Jeśli jesteśmy osobami, które cenią sobie oryginalność i inwencję twórczą, chcielibyśmy, aby nie tylko prezent był wyjątkowy, ale również jego opakowanie. I to zarówno wtedy, kiedy sami przygotowujemy podarunki, jak i w sytuacjach, gdy to my jesteśmy obdarowywani. Dla takich osób warto więc się postarać i własnoręcznie wykonać coś, co sprawi im ogromną radość już samym faktem, że zostało stworzone specjalnie dla nich.


Przygotowanie ozdobnego opakowania na prezent wbrew pozorom nie jest takie trudne i nie wymaga nieprzeciętnych talentów plastycznych. Przede wszystkim potrzebna jest nam baza, czyli klasyczne gładkie opakowanie w jednolitym kolorze. Może to być tekturowe pudełko, kartonowa tuba lub papierowa torba. Następnie przydadzą nam się nożyczki, klej, ołówek i linijka oraz kolorowy papier (papier ksero, do prezentów, do scrapbookingu, a nawet gazeta) i tasiemka lub sznurek.

Już samo oklejenie ozdobnym papierem nada naszemu opakowaniu uroku. Musimy tylko zdecydować, czy chcemy okleić całe pudełko, czy tylko jego fragment. Możemy okleić pudełko jednym rodzajem papieru, albo dobrać więcej kolorów. Tylko nie przesadźmy, żeby uniknąć pstrokacizny. Czasem wystarczy jeden niewielki ozdobnik, aby nadać opakowaniu nowego charakteru. Skromność również potrafi zachwycać.
Na brązowym pudełku ciekawie może wyglądać nawet pasek ze zwykłej gazety, do którego dodamy jakiś kolorowy akcent – np. kolorowy sznureczek, guzik, wstążkę lub kokardkę.

Prezent w takim opakowaniu może podwójnie ucieszyć obdarowanego. Podczas, gdy zwykły papier z reguły kończy w koszu na śmieci, estetyczne pudełeczko można później w praktyczny sposób wykorzystać. Postawione na półce może służyć do przechowywania różnych rzeczy.

Białe kartony, które mogą być użyte do stworzenia ozdobnych opakowań możecie znaleźć np. w Rajapack: http://www.rajapack.pl/index.php?so=kartony-pudla-pudelka/biale-kartony-estetyczne.

2 komentarze:

  1. Fajny pomysł i ja lubię takie pomysły.Prezent w takim opakowaniu ucieszy obdarowanego...Mnie na pewno,takie właśnie lubię najbardziej.Jak ktoś wkłada serce w prezent,to zawartość cieszy jeszcze bardziej.Pozdrawiam.Ewa.

    OdpowiedzUsuń
  2. I to jest super;)Prezent ładnie zapakowany to połowa sukcesu;)Ja najbardziej nie lubię tych gotowych, sklepowych torebek.

    OdpowiedzUsuń